Taşikardi Nasıl Tedavi Edilir (Hızlı Kalp Atışları)

Taşikardi Nasıl Tedavi Edilir (Hızlı Kalp Atışları)

Taşikardi, öncelikle nedenlerini belirleyerek tıbbi denetim altında tedavi edilmesi gereklidir. Bununla birlikte, taşikardi durumunda kullanılabilen bazı kendi kendine yardım yöntemleri vardır.

Taşikardi, kalbimizin normalden daha hızlı atması durumudur.

Taşikardi, öncelikle nedenlerini belirleyerek tıbbi denetim altında tedavi edilmesi gereklidir. Bununla birlikte, taşikardi durumunda kullanılabilen bazı kendi kendine yardım yöntemleri vardır.

Nefesinizi bir süre muhafaza ederseniz, bir bardak soğuk su içerseniz nabız en kolay şekilde yavaşlar. Ayrıca, tüketilen Omega 3 yağ asitleri, kalp atış hızını yavaşlatmaya yardımcı olabilir.

Öte yandan, sigaralar, alkol, çay ve kahve duyarlılığı artırabilir, bu nedenle miktarlarını azaltmak veya tamamen bırakmak önerilir.

Koşmak, sindirilmesi zor yiyecekler yemek, sigara ve alkol kullanmak, heyecanlanmak, çay ve  kahve içmek, bazı ilaçlar ve kadınların regl dönemleri taşikardiye neden olabilir. 

Taşikardi söz konusu olduğunda, acil olarak en yakın hastaneye gidip muayene olmanız en doğru karardır. Yanınıza bir yakınınızı almanız iyi olacaktır.

Nöbetleri önlemek için, doktorunuz kalp kası tahrişini azaltmak için tedavi edici reçete yazabilir. 

Kalbin kas olduğunu ve taşikardi gibi nöbetler sırasında "tüketildiğini" unutmayın. Sahip olduğunuz taşikardi için çok şey yapamazsınız, ancak kesinlikle kalbinizi sağlıksız alışkanlıklardan kurtarmaya çalışabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları